Ga naar inhoud

Audi TT-RS


Aanbevolen berichten

Geplaatst:

audi-tt-rs-2016-header.jpg
Vijfcilinder madness in een scherp gesneden jas. Maar hoeveel pk heeft ‘ie?

We houden je niet langer in spanning (voor zover mogelijk), de nieuwe TT RS krijgt maar liefst 400 pk. Gelukkig hebben we meteen galleries van zowel de coupé als de cabrio voor je, dat kiest weer een stuk makkelijker. Want kiezen is nodig, aangezien de Europese verkoop al deze herfst van start gaat.

Het 2.5 TFSI-blok krijgt er 60 pk’s bij ten opzichte van de voorganger (rijtest). Het maximum koppel bedraagt een fijne 480 Nm, tussen 1.700 en 5.850 rpm. 0-100 km/u duurt daarmee slechts 3,7 seconden (3,9 voor de cabrio) en de top is afgeregeld op desgewenst 250 of 280 km/u. Wel knap trouwens, om een auto met een dergelijk vermogen -stevig maar niet mega- in minder dan 4 tellen naar de 100 te jassen.

Zoals bekend is verlichting een ontzettend dingetje voor Audi en juist op dat terrein werden bij de TT RS alle registers open getrokken. Het ding krijgt optioneel namelijk Matrix OLED achterlichten. LED-lichten vóór en achter zijn overigens standaard.

audi-tt-rs-coupe-roadster-artikel.jpg

In het interieur is de Audi virtual cockpit met z’n 12,3 inches behoorlijk dominant aanwezig. Bovendien is het stuurwiel speciaal voor de RS met knoppen om de motor aan en uit te zetten, evenals toetsen om Audi drive select mee te bedienen. Je handen hoeven het leren stuurwiel dus alleen nog te verlaten om je bestelling bij de Mac aan te nemen, verder is het altijd 13:50 in deze rappe jongen.

Zoals gezegd komt de dikkerd deze herfst naar de dealers. Audi communiceert een Europese prijs van 66.400 euro voor de coupe en 69.200 euro voor de cabrio. Zodra we een Nederlandse prijs voor je hebben, lees je het uiteraard hier. Tel in elk geval maar vast een paar euro’s bij de hierboven genoemde bedragen op. Dan komt de klap straks wat minder hard aan.

 

http://www.autoblog.nl/nieuws/officieel-de-nieuwe-audi-tt-rs-inclusief-cabrio-86684

Geplaatst:

Audi-TT-RS-coupe-2016-01.jpg

 

Audi-TT-RS-coupe-2016-15.jpg

 

Audi-TT-RS-coupe-2016-02.jpg

 

Audi-TT-RS-coupe-2016-04.jpg

 

Audi-TT-RS-coupe-2016-07.jpg

 

Audi-TT-RS-coupe-2016-08.jpg

 

Audi-TT-RS-coupe-2016-09.jpg

 

Audi-TT-RS-coupe-2016-10.jpg

 

Audi-TT-RS-coupe-2016-13.jpg

 

Audi-TT-RS-coupe-2016-20.jpg

 

Audi-TT-RS-coupe-2016-30.jpg

 

Audi-TT-RS-coupe-2016-31.jpg

 

Audi-TT-RS-coupe-2016-34.jpg

 

Audi-TT-RS-coupe-2016-35.jpg

 

Audi-TT-RS-coupe-2016-32.jpg

 

Audi-TT-RS-coupe-2016-33.jpg

 

Audi-TT-RS-coupe-2016-38.jpg

 

Audi-TT-RS-coupe-2016-40.jpg

 

Audi-TT-RS-coupe-2016-41.jpg

 

 

 

Audi-TT-RS-coupe-2016-45.jpg

Geplaatst:

Vette kar met vooral zalig blok, fijn dat ze dit nog maken zou mooi liggen in de nieuwe A5.

Wel heb ik het gevoel dat deze weinig meerwaarde biedt dan een vorig model TT-RS dat gechipt is.

Geplaatst:

Very nice! Het mag met wat minder fake alu langs de buitenkant, voor mij, maar voor de rest: TT-RS roadster mag zo afgezet worden hier.

  • Vind ik leuk 1
Geplaatst:

Audi-TT-RS-roadster-2016-01.jpg

 

Audi-TT-RS-roadster-2016-02.jpg

 

Audi-TT-RS-roadster-2016-04.jpg

 

Audi-TT-RS-roadster-2016-05.jpg

 

Audi-TT-RS-roadster-2016-06.jpg

 

Audi-TT-RS-roadster-2016-08.jpg

 

Audi-TT-RS-roadster-2016-09.jpg

 

Audi-TT-RS-roadster-2016-11.jpg

 

Audi-TT-RS-roadster-2016-12.jpg

 

Audi-TT-RS-roadster-2016-13.jpg

 

Audi-TT-RS-roadster-2016-17.jpg

 

Audi-TT-RS-roadster-2016-17.jpg

 

Audi-TT-RS-roadster-2016-18.jpg

 

Audi-TT-RS-roadster-2016-20.jpg

 

Audi-TT-RS-roadster-2016-23.jpg

 

Audi-TT-RS-roadster-2016-24.jpg

 

Audi-TT-RS-roadster-2016-25.jpg

 

Audi-TT-RS-roadster-2016-34.jpg

 

Audi-TT-RS-roadster-2016-35.jpg

 

Audi-TT-RS-roadster-2016-37.jpg

 

Audi-TT-RS-roadster-2016-38.jpg

 

Audi-TT-RS-roadster-2016-40.jpg

Geplaatst:

Dwars vooraan geplaatste motor in een FWD-bedoeld platform = Haldex.

Geplaatst:

Damn, vet interieur. En 400pk :o dat zijn R8 V8 waardes....

 

 

Ik vind het zowaar een dik hok. Een manuele met RWD aub :D

Geplaatst:

Is dat nu dan met de zelfde motor als in de 718 ?

 

Ligt daar een 5-cyl in? :D

Geplaatst:

ik vroeg dus is dit met zelfde motor als in de 718 , vond het antwoord zelf al nee dus

't Is inderdaad een compleet andere lay-out.

  • De TT staat op een platform met de motor dwars geplaatst op/voor de vooras, een platform dat eigenlijk een FWD platform is en d.m.v. die zgn. Haldex-koppeling ook een aandrijfas naar de achterwielen heeft. Niettemin blijft het geheel zeer FWD-inspired, en (tenzij ik me vergis) is het niet mogelijk om meer dan 50% van de aandrijfkrachten naar de achteras te sturen.
  • De Porsches 718 zijn compleet andere auto's met de motor achter de voorzetels / voor de achteras (zgn. middenmotor-concept), waarbij die in lengterichting is geplaatst.

De twee hebben eigenlijk niks met elkaar gemeen.

Geplaatst:

Ik ben fan van de vijfpitter maar loop niet echt warm voor de rest.

Geplaatst:

Mijn vraag aan u een tt rs of een boxster s

 

Dan kies ik wel de Boxster S, TT RS is mooi maar 't blijft speelgoed en Haldex idd teveel FWD-biased

Geplaatst:

Dan kies ik wel de Boxster S, TT RS is mooi maar 't blijft speelgoed en Haldex idd teveel FWD-biased

 

Ge kiest ne wijvencabrio met een 4 cilinder protter boven een 5 cil. coupé die in 3.7 naar 100 vliegt? :)

Geplaatst:

Ge kiest ne wijvencabrio met een 4 cilinder protter boven een 5 cil. coupé die in 3.7 naar 100 vliegt? :)

 

Omwille van die Haldex wel ja. Heb er geen ervaring mee maar kan me niet voorstellen dat 400pk leuk aanvoelt.

 

Quattro onderstel van de A5 + sportdiff zou no-brainer TT zijn

Geplaatst:

Ik zeg maar wat hij zelf gezegd heeft :D

 

AM dankt uw directheid :P

Geplaatst:

Omwille van die Haldex wel ja. Heb er geen ervaring mee maar kan me niet voorstellen dat 400pk leuk aanvoelt.

 

Quattro onderstel van de A5 + sportdiff zou no-brainer TT zijn

 

Zou nog dik zijn als ze een s5 maken met deze motor, in de volgende generatie misschien.

Geplaatst:

Ge kiest ne wijvencabrio met een 4 cilinder protter boven een 5 cil. coupé die in 3.7 naar 100 vliegt? :)

 

Dan nog. Echt geen TT fan eigenlijk... AUDI in't algemeen zelfs, afgezien van één kist. De vraag is : Hoe goed rijgt zo'n TT RS Cabrio bochten aaneen in vergelijking met een Boxster? In een rechte lijn rijden kan iedereen :D

Geplaatst:

Ik denk dat ik mij teveel laat leiden door de getallekes (400) pk dat klinkt wel mooi ,maar zoals gesteld je moet het aan de grond krijgen

vind die zoals in het grijs hier voorgesteld echt wel mooi

het aan de grond krijgen zal geen probleem zijn denk ik. Het zal eerder teveel onderstuur zijn voor onze rasechte piloten hier.

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

×   Geplakt als verrijkte tekst.   Plak in plaats daarvan als platte tekst

  Er zijn maximaal 75 emoji toegestaan.

×   Je link werd automatisch ingevoegd.   Tonen als normale link

×   Je vorige inhoud werd hersteld.   Leeg de tekstverwerker

×   Je kunt afbeeldingen niet direct plakken. Upload of voeg afbeeldingen vanaf een URL in

  • Wie is er online   0 leden

    • Er zijn geen geregistreerde gebruikers deze pagina aan het bekijken
×
  • Nieuwe aanmaken...

Belangrijke informatie

Algemene Voorwaarden Gebruiksvoorwaarden | Privacybeleid