Hoe snel mag mijn oldtimer gaan
By
Bram-walraet, in Oldtimers & Classics
-
Similar Content
-
By AxelP
Hallo
Onlangs heb ik een Suzuki Samurai aangekocht via een autohandelaar. De autohandelaar heeft de Samurai laten importeren uit Spanje. De wagen is reeds gekeurd en heeft een geldig inschrijvingsbewijs voor hier in België.
Vervolgens heb ik het inschrijvingsformulier opgestuurd via mijn verzekering naar de DIV om mijn Oldtimer nummerplaat aan te vragen. Na enkele weken kreeg ik een brief terug dat het originele buitenlands kentekenbewijs aanwezig moet zijn om de inschrijving in orde te brengen. Het probleem is dat dit buitenlands kentekenbewijs ontbreekt.
Ik heb geen idee wat ik nu kan doen om er toch voor te zorgen dat ik met deze Suzuki hier in België kan mee rondrijden.
Hopelijk kan iemand mij helpen.
Alvast bedankt.
Met vriendelijke groeten
-
By Niko80
https://drivr.be/2020/09/15/wallonie-wordt-een-grote-lez-vanaf-2023/
-
By ICM
Ik speel een vraag door van een vriend. Hij ging met zijn wagen naar de keuring, maar werd afgekeurd omdat het chassisnummer niet is ingeslagen.
Volgende mail werd verstuurd naar homologatie.voertuigen@mow.vlaanderen.be.
Iemand die hier al wat kan over zeggen?
***
Geachte
Een oldtimer Triumph Spitfire MK2 bouwjaar 1964 kreeg de melding code 3 op het keuringsbewijs.
Oorzaak hiervan is het ontbreken van het chassisnummer.
Het chassisnummer staat vermeld op het kentekenplaatje (zie bijlage), maar blijkbaar moet er een chassisnummer ingeslagen worden.
Het BFOV liet me weten dat een attest voor het inslaan van het chassisnummer voor deze oldtimer niet nodig is. Onderstaande twee redenen worden aangehaald:
- Behalen van het het oldtimerstatuut tot op een bepaalde datum (20 mei 2018);
- eerste inschrijving voor 1968.
Men verwijst hiervoor naar onderstaande link:
https://www.bfov-fbva.be/nl/wetgeving-121/procedures/inslaan-van-het-chassisnummer
Bevestigt MOW, Afdeling Beleid Mobiliteit en Verkeersveiligheid, Cel Homologatie en Technische Keuring, bovenstaande wetgeving? En kunnen we aldus het chassisnummer laten inslaan door een garagist die daar aantoonbare ervaring mee heeft, zonder attest?
Als bijlage vindt u een paar documenten om aan te tonen dat er geen sprake is van fraude.
- Keuringsbewijs afgeleverd in het jaar 1977 (vermelding chassisnummer)
- Aanvraag tot herinschrijving als oldtimer zelfde eigenaar in het jaar 2011 met vermelding chassisnummer.
- Kentekenbewijs
Met vriendelijke groeten
***
Keuringsbewijs Triumph 1977.pdf
-
By Nathan264
Goeiedag
Ik heb een volvo 264gl die ik graag terug op de weg wil krijgen. Er zit een lpg instalatie in maar heeft ooit een backfire gehad en rijdt daardoor nu alleen op benzine.
Weet iemand of het mogelijk is om hem terug op lpg te laten rijden na een backfire? De motor is nog steeds goed.
Mvg Nathan
-
By The Swede
Met deze corona crisis, zie ik, als fan van (voornamelijk) youngtimers ook opportuniteit.
Economische onzekerheid en vooral een crash van markten als Italie en Spanje (waar er nogal wat staan), zou tot (aanzienlijk) lagere prijzen moeten leiden,
Deze crisis treft ook de kleinere zelfstandige. En dat is toch vaak de man die normaal wat extra cash heeft om zich de luxe van een oldtimer of plezierwagen te kunnen veroorloven.
Ikzelf ga in de volgende 6 maand de markt toch in 't oog houden om te kijken of ik 1 of enkele koopjes kan vinden.
Wat is jullie mening? Gaan de prijzen serieus naar beneden gaan? Of gaan de verkopers gewoon op hun autos blijven zitten ?
En denk je zelf ook wat extra te proberen vinden? Of ga je zelf ook van aankopen afzien?
-
-
Recently Browsing 0 members
No registered users viewing this page.