Ga naar inhoud

Aanbevolen berichten

Geplaatst:

Volgens mij was er iets mis met die kar nadat ze die achteruit hadden geduwd. Wat een stom incident :P

Geplaatst:

amax41.png

 

Fingers crossed voor de Ferrari-boys.

 

Parabolica trekt wel op niks. :(

  • Vind ik leuk 1
Geplaatst:

Wat een start van Hamilton. :fp:

Geplaatst:

@@TCT zal niet content zijn.

Massa die een (cruciale) overtake voor elkaar krijgt, dat is ook de eerste keer dit seizoen denkik. :D

Geplaatst:

Ik kijk nu pas, wat is er gebeurd met Bottas en Hamilton? En wat doet Massa daar?

Geplaatst:

Slechte start Hamilton, Bottas en Ricciardo.

  • Vind ik leuk 1
Geplaatst:

Verdiend podium. 

 

En conspiracy talkers. Ging nico expres op kant of niet?

Geplaatst:

Het lachje van Wolff was toch maar raar. Mss moest Rosberg wel Hamilton laten winnen he, Merc heeft de sanctie van Rosberg niet openbaar gemaakt.

Geplaatst:

@@Jan kies eens een avatar, je zou de forumopmaak zo'n plezier doen. :)

Geplaatst:

@@Jan kies eens een avatar, je zou de forumopmaak zo'n plezier doen. :)

Speciaal voor jou !

  • Vind ik leuk 1
Geplaatst:

Frappant dat Rosberg 2x zo'n knullige fout maakt bij de chicane.

Geplaatst:

Eindelijk!!

Geplaatst:

laten we niet vergeten dat Rosberg ook maar een middelmatig rijder is.

Geplaatst:

laten we niet vergeten dat Rosberg ook maar een middelmatig rijder is.

 

Het probleem is dat hij het kunstje enorm goed geleerd heeft doordat hij inzicht heeft gehad in de data van Schumacher en Hamilton.

 

Daarnaast moet je ook niet overdrijven, ook in de juniorklasses was het altijd spannend tussen Hamilton en Rosberg, met uiteindelijk wel Hamilton die won. Zoals het nu ook gaat.

Geplaatst:

laten we niet vergeten dat Rosberg ook maar een middelmatig rijder is.

 

Not bad for a second driver

Geplaatst:

:blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

 

FIA legt radioverkeer in Formule 1 flink aan banden
245831.jpg245831.jpg
 

12:26 – Het wordt een stuk stiller op de boordradio's. De internationale autosportbond FIA heeft donderdag aan alle Formule 1-teams laten weten dat er niet langer over de radio gecommuniceerd mag worden over de prestaties van de auto en coureur. Het radioverkeer in de hoogste autosportklasse zal hierdoor flink afnemen.

De FIA beroept zich op de regel die voorschrijft dat een coureur de auto alleen moet besturen en hierbij niet geholpen mag worden. Charlie Whiting stelde de teams woensdagavond op de hoogte door een 'technical directive', een toelichting op de regels, rond te sturen. Hierin deelt de FIA-man mee: "Om ervoor te zorgen dat men zich te allen tijde aan artikel 20.1 van het sportreglement houdt, zijn we van plan om deze regel per direct streng te handhaven.  Vanaf nu mogen er dus geen gesprekken over de radio plaatsvinden tussen de pits en de coureur waarin informatie over de prestaties van de auto of de rijder wordt besproken."

Whiting benadrukt in zijn brief aan de teams dat dergelijke informatie ook niet op een andere manier bij de coureur mag worden afgeleverd. "Hierbij herinneren we jullie aan het feit dat het versturen van data van de pits naar de auto uitdrukkelijk verboden is volgens artikel 8.5.2. van het technisch reglement."

Geplaatst:

Amai, Hamilton gaat balen! Die wordt quasi volcontinu op de hoogte gehouden, omdat die dat wilt.

Geplaatst:

Het werd tijd, het publiek kreeg er het schijt van en de FIA luistert nu naar het publiek. Goede zaak.

 

Wat meer achtergrond:

 

17:52 – Donderdag werd bekend dat een team niet langer informatie over de prestaties van de auto over de radio mag delen met een coureur en dat een rijder ook niet meer over de radio op de hoogte mag worden gehouden van hoe hij zelf bezig is. GPUpdate.net stelde de internationale autosportbond FIA een tiental vragen over wat er vanaf de volgende race in Singapore nou precies wel en niet is toegestaan aan radiocommunicatie.

1. Als een team te ver gaat, krijgt zij dan eerst een waarschuwing van de racedirectie of volgt er meteen een straf?
FIA: "Als we met duidelijke richtlijnen komen, zien we geen reden om eerst een waarschuwing te geven."

2. Slaat Artikel 20.1 in het sportreglement, waarin staat dat een coureur alleen en zonder hulp de auto moet besturen, alleen op de race of ook op de trainingen en kwalificatie?
FIA: "Deze regel heeft betrekking op het hele raceweekend."

3. Is een radiobericht dat een coureur moet binnenkomen voor een pitstop, een overtreding van de regels?
FIA: "De teams zijn geoorloofd om coureurs naar de pits te roepen voor een bandenwissel."

4. Is een waarschuwing dat een coureur zuiniger moet zijn met zijn brandstof tegen de regels?
FIA: "Ja. Een coureur zou dit zelf ook moeten kunnen zien op het display op zijn stuur." *

5. Is een waarschuwing over de conditie van de remmen of banden (bijvoorbeeld wanneer er sprake is van een langzaam leeglopende band) nog steeds geoorloofd?
FIA: "Nee, deze informatie zou aan de coureur getoond moeten worden op het display op het stuur middels de data die de wagen zelf verzamelt, vergelijkbaar met een brandstofmeter in een normale auto."

6. Zijn instructies als SOC 3, MIX 5, FUEL 2 nog steeds toegestaan?
FIA:  "Absoluut niet. Deze zijn een overtreding van Artikel 20.1 van het sportreglement."

7. Zijn de instructies die een coureur krijgt tijdens de opwarmronde over bijvoorbeeld het op temperatuur brengen van de banden en de remmen nog steeds toegestaan?
FIA: "Nee, dit is allemaal niet meer toegestaan. Ook dit zien wij als een overtreding van Artikel 20.1."

8. Zijn teamorders, met betrekking tot het wel of niet inhalen van een teamgenoot, nog toegestaan?
FIA: "Volgens ons worden hiermee geen regels overtreden."

9. Mag er in de kwalificatie en race nog wel informatie verstrekt worden over verkeer op de baan?
FIA: "Dit moet geen probleem zijn."

10. Kan de FIA al het radioverkeer in de gaten houden tijdens de race? Of wordt alleen het radioverkeer dat wordt uitgezonden onderzocht?
FIA: "Alle gesprekken worden opgenomen en door ons beluisterd."

*  Niet alle teams maken gebruik van het nieuwe display dat dit jaar is geïntroduceerd. Zo rijden onder andere Red Bull, Williams en Lotus met een ouder display dat minder informatie toont.

Geplaatst:

Dayum...

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

×   Geplakt als verrijkte tekst.   Plak in plaats daarvan als platte tekst

  Er zijn maximaal 75 emoji toegestaan.

×   Je link werd automatisch ingevoegd.   Tonen als normale link

×   Je vorige inhoud werd hersteld.   Leeg de tekstverwerker

×   Je kunt afbeeldingen niet direct plakken. Upload of voeg afbeeldingen vanaf een URL in

×
  • Nieuwe aanmaken...

Belangrijke informatie

Algemene Voorwaarden Gebruiksvoorwaarden | Privacybeleid